При гнійному запаленні пальця панариції рекомендується застосовувати наступний засіб.
Сода питна – 2 cm. ложки
Вода - 0,5 л
Лікування потрібно починати, як тільки з'явиться пульсуючий біль. Приготувати міцний содовий розчин, розчинивши соду в гарячій воді. Опустити туди палець та тримати протягом 20 хвилин. Процедуру проводити 3 рази на день і запалення обов'язково розсмокчеться.
* * *
При юнацьких вуграх рекомендується наступний засіб.
Зміщувати соду з мильною стружкою в пропорції 1:2 відповідно і цією сумішшю 2 рази на тиждень протирати обличчя. Шкіра добре очищається від відмерлих клітин, відкриваються пори обличчя.
* * *
При кропив'янці з рясним висипом по всьому тілу рекомендується двічі на день приймати теплі ванни з содою (з розрахунку 400 г соди на ванну) протягом 15-20 хвилин. Після процедури тіло можна обтерти горілкою чи водою з додаванням оцту.
* * *
З настанням спекотної погоди у маленьких дітей часто з'являється пітниця - скупчення невеликих рожевих прищиків, оточених почервонілою шкірою. Як правило, вона не турбує дитину. Для позбавлення від пітниці кілька разів на день рекомендується обробляти легким поплескуванням уражені місця тампоном, змоченим у розчині соди (з розрахунку 1 ч. ложка на склянку води).
* * *
Від дії хімічних речовин, наприклад, при частих праннях, на руках може виникнути екзема. У цьому випадку добре допомагають щоденні прохолодні содові ванни (1 ч. ложка соди на склянку води) протягом 15-20 хвилин, після яких руки можна змастити оливковою олією.
* * *
При сухості шкіри, сухих дерматитах, іхтіозі та псоріазі рекомендуються ванни наступного складу.
Сода питна - 35 г
Карбонат магнезії - 20 г
Перборат магнію - 15 г
Речовини розчинити у теплій воді та сісти у ванну. Температуру води поступово довести до 38-39 ° С, тривалість ванни - 16 хвилин.
* * *
Народна медицина рекомендує при екземі, а також ранах, абсцесах, висипах, фурункулах, що важко загоюються, скористатися наступним засобом. До своєї свіжої сечі додати питної соди та змастити хворі місця (пропорції на око). Якщо сверблячка проходить і настає поліпшення, то треба продовжити лікування.
* * *
Якщо шкіра рук огрубіла і стала шорсткою, корисно робити спеціальні ванни.
Сода питна - 1 ч. ложка
Мильний порошок – 2 cm. ложки
Вода - 1 л
Процедуру рекомендується перед сном протягом 10 хвилин. Потім, обсушивши руки, нанести будь-який жирний крем.
* * *
Для видалення мозолів на руках рекомендується наступний засіб.
Сода питна - 1 ч. ложка
Вода - 1 л
Соду розчинити у теплій воді і тримати в ній руки протягом 10 хвилин для розм'якшення мозолів. Потім витерти насухо та потерти пемзою. Процедуру рекомендується проводити 2-3 рази на тиждень.
* * *
Не перешкоджаючи виділенню поту, сода нейтралізує його кисле середовище, адже саме в ньому бурхливо розмножуються бактерії, які і викликають неприємний запах поту. Тому влітку вранці корисно протирати пахвові западини ваткою, змоченою в розчині соди, - запаху не буде весь день.
* * *
Щоб позбавитися підвищеної пітливості ніг, потрібно обмивати їх вранці і ввечері розчином соди (з розрахунку 1 ч. ложка на склянку води). На ніч бажано прокласти між пальцями змочені цим же розчином ватки. Чухатиметься і саднітиме, але треба потерпіти.
* * *
При зморщеній, грубій та ороговілій шкірі на ліктях корисна спеціальна ванна.
Сода питна - 50 г.
Мильна вода - 1 л
У тазик із гарячою мильною водою додати соду, добре розмішати. Лікті попередньо змастити кремом і опустити в содовий розчин на 10 хвилин, періодично обережно розтираючи шкіру на ліктях пемзою. Потім змастити кремом і тримати у воді ще 10 хвилин. Після процедури лікті обсушити рушником або м'якою тканиною та змастити кремом. Курс лікування – 8–10 процедур.
* * *
Для лікування грибкових уражень ніг рекомендується наступний засіб.
Сода питна – 1 cm. ложка
Вода – невелика кількість
Взяти трохи води кімнатної температури, добре розчинити в ній соду і натерти цією сумішшю уражені місця. Потім обполоскати водою, обсушити і присипати крохмалем або пудрою.
* * *
При жирній лупі рекомендується перед миттям голови втирати розчин соди в шкіру (з розрахунку 1 ч. ложка на склянку води).
* * *
Для оздоровлення шкіри голови і волосся, для їх глянсового блиску і м'якості за старих часів готували наступний шампунь (1 фунт дорівнює приблизно 400 г).
Сода питна - 0,5 фунта
Вода дистильована - 10 фунтів
Гліцерин - 0,25 фунта
Спирт мильний калорійний – 1,25 фунта
Для приготування шампуню соду потрібно розчинити в теплій воді, додати гліцерин і спирт, хороню розмішати, а потім додати трохи запашної олії.
Спочатку взяти невелику кількість шампуню і втерти в голову, щоб утворилася піна, потім витерти насухо рушником. Якщо голова була дуже забруднена, повторити цю операцію, знову витерти голову, промити водою та сприскнути одеколоном.