Постачальник соди #1 в Україні
Шлях довголіття

Фармацевтична сода: природний захисник зубів і ротової порожнини

Вступ

Фармацевтична сода, або натрій бікарбонат, є одним з найдавніших і доволі відомим засобом для підтримки здоров'я та гігієни ротової порожнини. Ця речовина, відома своїми вираженими чистячими та нейтралізуючими властивостями, є невід'ємною частиною багатьох рецептів щоденної гігієни.

Історія використання

Використання фармацевтичної соди для очищення зубів та ротової порожнини сягає далеко в історію. Ще стародавні цивілізації знали про властивості натрію бікарбонату і використовували його для підтримки гігієни рота. В давнину люди використовували природні мінерали, що містять соду, для очищення зубів від нальоту та як засіб для освіження дихання.
У 19 столітті, з появою сучасного виробництва та хімічної промисловості, фармацевтична сода стала широко доступною та почала використовуватися не тільки в медицині, але і в повсякденному догляді за ротовою порожниною. Вона була одним із перших компонентів комерційно доступних зубних порошків та паст, завдяки своїм властивостям ефективно очищати зуби і освіжати дихання.

Властивості фармацевтичної соди

Натрій бікарбонат має ряд унікальних властивостей, які роблять його ефективним для догляду за ротовою порожниною:
 • Антибактеріальні властивості: Фармацевтична сода допомагає знижувати кількість бактерій у ротовій порожнині, тим самим зменшуючи ризик розвитку зубного каменю, карієсу та захворювань ясен.
 • Абразивність: М'яка абразивність соди дозволяє ефективно, але обережно видаляти зубний наліт та плями з поверхні зубів, не пошкоджуючи при цьому емаль.
 • Нейтралізація кислот: Сода знижує кислотність в будь-якому середовищі, що в свою чергу допомогає нейтралізувати кислоти в ротовій порожнині та унеможливити на певний час розвиток карієсу.

Застосування фармацевтичної соди

Фармацевтична сода є універсальним і доступним засобом для догляду за ротовою порожниною, який можна використовувати як у чистому вигляді, так і у вигляді інгредієнту для домашніх зубних паст та ополіскувачів. Її природні антибактеріальні та абразивні властивості дозволяють ефективно видаляти зубний наліт і освіжати дихання.

Рецепти домашніх зубних паст і ополіскувачів

 • Зубна паста з фармацевтичною содою: Змішайте 2 частини фармацевтичної соди з 1 частиною кокосової олії та кілька крапель ефірної олії м'яти для аромату. Кокосова олія додасть пасті текстуру та додаткові антимікробні властивості, а м'ята освіжить дихання.
 • Ополіскувач для рота на основі фармацевтичної соди: Розчиніть 1 чайну ложку фармацевтичної соди в склянці теплої води. Використовуйте як ополіскувач для рота, щоб нейтралізувати кислоти та знизити кількість бактерій.

Інструкції до використання

 • Чищення зубів содою: Нанесіть невелику кількість фармацевтичної соди на змочену зубну щітку і акуратно почистіть зуби круговими рухами. Зосередьте увагу на видаленні нальоту з поверхні зубів і вздовж лінії ясен, але без інтенсивної чистки щоб не нашкодити емалі.
 • Освіження дихання: Ополіскувач для рота з фармацевтичної соди може використовуватися для освіження дихання. Просто прополощіть ротову порожнину розчином на основі соди протягом 20-30 секунд.

Рекомендації щодо частоти використання

Фармацевтична сода має абразивні властивості, тому її використання потребує обережності, щоб уникнути зносу зубної емалі:
 • Чищення зубів содою: Не рекомендується використовувати фармацевтичну соду для щоденного чищення зубів. Ідеально застосовувати не частіше 2-3 разів на тиждень.
 • Ополіскувач для рота: Ополіскувач на основі фармацевтичної соди можна використовувати щодня, оскільки він має менш абразивну дію порівняно з прямим застосуванням соди на зуби.
Використання фармацевтичної соди для догляду за ротовою порожниною може бути ефективним доповненням до вашої щоденної гігієни, але важливо пам'ятати про необхідність збалансованого підходу та уникнення надмірного її використання.

Переваги фармацевтичної соди

Фармацевтична сода (натрій бікарбонат) пропонує кілька важливих переваг для догляду за ротовою порожниною, які роблять її популярним вибором серед домашніх засобів гігієни:
 1. Ефективність у видаленні плям: Завдяки своїм м'яким абразивним властивостям, фармацевтична сода ефективно видаляє плями з поверхні зубів, повертаючи їм природну білизну без необхідності використання дорогих відбілюючих засобів.
 2. Зниження рівня кислотності: Сода допомагає нейтралізувати кислоти в ротовій порожнині, які можуть бути вироблені після їжі. Це зниження кислотності допомагає зменшити ризик розвитку карієсу та ерозії зубної емалі.

Товари для здоров'я ротової порожни доступні до замовлення :